+90 (392) 365 2530    info@karacakuruyemisleri.com

Cevizin Faydaları

Ceviz

Sadece 5 Adet Ceviz Yediğinizde, 4 Saat İçinde Bu Oluyor!

Yağ içeriği açısından zengin olmasından dolayı bütün sağlık bilimcilerin şiddetle tavsiye ettiği ceviz günlük beslenmemizin mutlaka önemli bir parçası olması gerekmektedir.

Sağlıklı bir kalp için

Düzenli olarak ceviz yemek, kalp sağlığınızı belirgin şekilde iyileştirir. Cevizlerin antioksidan içeriği çok yüksektir ve antioksidanlar kalp hastalıklarına ve dejenerasyonuna neden olan serbest radikallerle savaşmada hayati öneme sahiptir.

Sağlıklı bir beyin için

Fitokimyasalların kan plazmasındaki antioksidan seviyesini arttırdığını ve sinir yapısını koruyucu etki gösterdiğini aktaran Prof. Dr. Turhan, “Cevizin yapısındaki bazı biyoaktif bileşiklerin, beyin hücrelerine koruyucu etki gösterdiği saptanmıştır. Cevizin, beynin özellikle hafıza ve mekansal öğrenme gibi kritik bölgelerinde iyileştirici etkisi olduğu belirlenmiştir.

Ceviz tüketiminin, her yaştaki bireyler için önemli olduğunu aktaran Prof. Turhan, "Özellikle öğrencilerimiz açısından hafızayı güçlendirici etkisi bulunan bu besin maddesini, günde bir avuç tüketmelerini öneriyorum” diye konuştu.